• 1 z 5
 

Termovize PULSAR Quantum Lite XQ30V

 

Termokamera s detekčním dosahem až 900 metrů.

Dostupnost Momentálně nedostupné
40 990 Kč
33 876 Kč bez DPH
Kód produktu 77338
Značka Pulsar
Kategorie Termovize pro pozorování
Záruka 3 roky
 
Termokamera je vyrobena z odolných materiálů a její tělo mrazuvzdorné, nárazuvzdorné a voděodolné. Je určena především pro venkovní použití na rozlehlých plochách. Využijí ji lovci k obeznávání zvěře, záchranáři při pátrání po osobách nebo ochranáři, kteří chtějí pozorovat zvířata skrytě na delší vzdálenosti. Díky sledování tepelného záření je Pulsar Quantum Lite XQ30V mnohem účinnější než standardní noční vidění. Funguje to tak, že detekuje a zobrazuje teplo vyzařované objektem - proto nepotřebuje vysílat záření. Termovize XQ30V se dá používat při denním světle, v nočních podmínkách, silném dešti, sněžení apod.
 
 • Palety barev - termovize nabízí na výběr 7 barevných palet pro zobrazení obrazu. Standardní monochromatické zobrazení "hot white", dále "hot black" a barevné zvýraznění v různých barvách nejžhavějších a nejchladnějších objektů.
 • Dálkoměr - poměrový dálkoměr provedený ve tvaru grafické stupnice, která umožňuje s dostatečnou přesností měření vzdálenosti k objektu pozorování u kterého lze odhadnout jeho výšku (jelen - 1,7 m; kanec - 0,7m; zajíc - 0,3m).
 • Velká detekční vzdálenost - skutečný rozsah detekce lidské postavy (1.8x0.5m, člověk na pozadí lesa ve vrchním oblečení) pro Quantum XQ v závislosti na modelu se pohybuje do 900 m.
 • Úsporá energie - vypnutí videa výstupu, pokud ho nevyužíváte, výrazně šetří pro Quantum XQ energii a zvyšuje celkovou provozní dobu při napájení pomocí baterií nebo externím zdrojem.
 • Rychlý start - start termovize od stisknutí tlačítka ON do plného provozního stavu trvá cca 5 vteřin, což je jeden z nejlepších výsledků ve své třídě.
 • Jas a kontrast - AMOLED displej, použity pro zobrazení obrazu, má velký rozsah jasu a kontrastu. Multifunkční ovládací kolečko, nacházející se hned vedle objektivu, umožňuje uživateli rychle a komfortní přizpůsobení jasu a kontrastu obrazu konkrétním pozorovacím podmínkám.
 • Externí napájení - provozní doba přístroje může být výrazně zvýšena díky použití externích zdrojů napájení (například Pulsar EPS3 / EPS5), které se připojuje pomocí speciálního konektoru. Při použití v mrazivém počasí, napájení může být uloženo pod oblečením.
 • Ovládací prvky - hlavní řídicí funkce (zapnutí a vypnutí přístroje, kalibrace čidla, inverzní zobrazení, digitální zoom) se provádí pomocí tlačítek horního panelu. Velikost a umístění tlačítek jsou přizpůsobeny pro pohodlné použití jak v rukavici nebo holou rukou. Jas a kontrast jsou nastavovaný multifunkčním kolečkem, umístěným zepředu vedle objektivu.
 • Vysokofrekvenční snímkování - vzhledem k vysoké obnovovací obrazové frekvenci (50 Hz) termokamerou zle bez zpomalení sledovat objekty v pohybu (při rychlém pohybu pozorovatele nebo předmětu pozorování).
 • Režimy pozorování - Quantum XQ má přednastavené tři pozorovací režimy. Každý z režimu upravuje citlivost přístroje a parametry zobrazení obrazu tak, aby byl poskytnout nejlepší možný obraz v konkretních pozorovacích podmínkách. Přednastavené režimy jsou následující: "City" (rozšířený kontrast), "Les" (nízký kontrast) a "Identifikace" (zlepšení vykreslení detailů teplých předmětů).
 • Displej OFF - je-li nutné, pro dočasné zastavení pozorování může uživatel zapnout funkci DISPLAY OFF. Tato funkce poskytuje pozorovateli potřebnou úroveň maskování (vypnutá obrazovka přístroje), šetří energii a umožňuje okamžitý restart (je-li displej vypnout všechny ostatní elektronické obvody pracují a pro vracení stačí stisknout znovu tlačítko ON).
 • Kalibrace - Quantum má tři kalibrační režimy: tichý manuálním režimu ("M"), automatický ("A") a poloautomatický ("H"). Režim "A" znamená že přístroj vyhodnotí obraz a provede kalibrace plně automatický. V režimu "H" si uživatel rozhodne o kvalitě obrazu sám a dle potřeby provede kalibraci přístroje stisknutím tlačítka "Cal". Ruční kalibrace ("M") se provádí stisknutím tlačítka před kterou uživatel musí přikryt ručně objektiv přístroje krytkou. Řežím "M" se doporučuje pro lov kvůli absolutní bezhlučnosti.
 • Tělo - přístroje je vyrobeno z plastu s výztuží ze skleněných vláken a je schopno efektivně odolávat nárazům, vlhkosti a prachu. Vlastností materiálů umožňují použití přístroje v extrémních podmínkách a gumové armování zaručuje jeho bezpečné uchopení.
 • Napájení - zařízení je napájeno pomocí čtyř AA (nabíjecích) baterií. Baterie jsou uloženy v kontejneru, který je umístěn do prostoru pro baterie a umožňuje jeho rychlou výměnu. S přístrojem je dodáván i náhradní kontejner.
 • Uživatelské rozhraní - aktuální informace o stavu baterií, zapnutých funkcích, čase a pod. jsou zobrazený neutrální modrou barvou ve stavovém informačním řádku ve spodní častí obrazovky. Při změně parametru nebo funkci (digitální zoom, inverzní mód, nastavení jasu / kontrastu) uživatel je upozorněn příslušnou ikonkou zobrazenou na obrazovce v pravém horním rohu. Přístroj má také intuitivní nastavení menu s ovládáním jedním multifunkčním tlačítkovým kolečkem.
 • Video výstup - Quantum je vybaven VIDEO OUT, který umožňuje nahrávání videa v reálném čase s využitím externího záznamového zařízení např. Yukon MPR.
Hmotnost 0.35 kg
Délka 200 mm
Šířka 86 mm
Výška 59 mm
Zvětšení 2.5 - 10 x
Digitální zvětšení 2x, 4x
Typ a rozlišení displeje AMOLED, 640 x 480 px
Detekce 900 metrů
Zorné pole 12.4 x 9.3°
Zorné pole ve 100 metrech 21.8 metru
Nejkratší ostřící vzdálenost 3 metry
Průměr objektivu 19 mm
Ohnisková vzdálenost 30 mm
Průměr výstupní pupily 8 mm
Oční reliéf 20 mm
Provozní teplota -25 až +50 °C
Skladovací teplota -40°C až +60°C
Voděodolnost Ano, IP-67
Závit Ano
Zapnutí <5 sekund
Zdroj energie 4x AA baterie
Výdrž baterie 5.5 - 6.5 hodin
Výstup USB
Oční korekce ± 5dioptrie
Balení termokamera, pouzdro, návod, čistící hadřík, poutko, video kabel

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Přidat hodnocení
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
quantum XQ30V quantum XQ30V
5
Avatar autora | 16.12.2017
Je to super přístroj, mohu jen a jen doporučit!!! Taktéž rychlost a vstřícnost jednání na www.fotopomucky.cz je na velmi vysoké úrovni.
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.